O autorze
Grow Up Start Up ma na celu promocję oraz wsparcie rozwoju przedsiębiorczości młodych oraz integrację środowisk działających na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. Dodatkowo jednym z głównych zadań projektu jest kompleksowa edukacja, wspieranie i promowanie przedsiębiorczości absolwentów uczelni wyższych. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych form przekazu i komunikacji projekt prowadzi do większej integracji środowisk startupowych, co pozwolą na dynamiczny rozwój mikro – przedsiębiorczości i sektora MŚP w Polsce i Europie. Ważnym elementem przekazywania wiedzy osobom, do których projekt jest skierowany, jest połączenie edukacji wraz z praktyczną wiedzą wykorzystywaną w prowadzeniu własnych działalności. Dzięki innowacyjnemu sposobowi zastosowanemu do realizacji tych założeń, możliwe jest zebranie w jednym miejscu i czasie wielu podmiotów zainteresowanych wsparciem i rozwojem przedsiębiorczości

Oficjalne otwarcie AIP Business Link Łódź

W czwartek 21 maja Łódź oficjalnie zyskał nowy akcelerator rozwoju biznesu. Podczas spotkania Business Mixer uroczyście otworzymy AIP Business Link Łódź.

AIP Business Link wybrał na swoją siedzibę budynek Wojewódzkiego Centrum Przedsiębiorczości przy Narutowicza 34 w odrestaurowanej willi i fabryce. Docelowo łódzki Business Link ma w planach wsparcie rozwoju 100 innowacyjnych startupów.

Majowa konferencja regionalna stanowi oficjalną inaugurację działalności AIP Business Link Łódź, czyli jednej z 9 lokalizacji innowacyjnego akceleratora rozwoju biznesu. AIP Business Link Łódź będzie kolejną po Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Lublinie i Szczecinie oficjalnie otwartą lokalizacją sieci.

Kto z nas nie chciałby znaleźć się na spotkaniu z 50 Centem, Ali Jafari - wiceprezydentem Twittera, czy Tonym Batesem - prezesem Skype’a? No właśnie, a w naszym akceleratorze takie rzeczy dzieją się naprawdę! Tutaj, w kraju nad Wisłą. Ogromnie nas to cieszy, że będziemy mogli dać naszą niepowtarzalną jakość mieszkańcom fabrykanckiego miasta. Najwyższy czas zadbać o tych, których projekty mogą realnie podbijać świat, są związane z nowymi mediami i nowoczesnymi technologiami. My takim inicjatywom w tym pomożemy. - podkreśla Cezary Stacewicz, Manager BL Łódź.

Konferencję uroczyście otworzy Prezes Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, Dariusz Żuk. Zaproszony gość specjalny wydarzenia opowie o swoich doświadczeniach biznesowych przy budowaniu firmy. Następnie Jury przeanalizuje prezentacje trzech firm z ekosystemu AIP Business Link, które rywalizować będą o nominację do tytułu Startupu Roku. Spośród nich wyłoni najlepszą, która otrzyma możliwość udziału w zagranicznym programie Ready To Go.Konferencja regionalna otwarcia AIP Business Link Łódź– „Business Mixer” jest częścią realizacji projektu PO IG 5.2 „Droga do Polski Przedsiębiorczej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Trwa ładowanie komentarzy...