O autorze
Grow Up Start Up ma na celu promocję oraz wsparcie rozwoju przedsiębiorczości młodych oraz integrację środowisk działających na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. Dodatkowo jednym z głównych zadań projektu jest kompleksowa edukacja, wspieranie i promowanie przedsiębiorczości absolwentów uczelni wyższych. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych form przekazu i komunikacji projekt prowadzi do większej integracji środowisk startupowych, co pozwolą na dynamiczny rozwój mikro – przedsiębiorczości i sektora MŚP w Polsce i Europie. Ważnym elementem przekazywania wiedzy osobom, do których projekt jest skierowany, jest połączenie edukacji wraz z praktyczną wiedzą wykorzystywaną w prowadzeniu własnych działalności. Dzięki innowacyjnemu sposobowi zastosowanemu do realizacji tych założeń, możliwe jest zebranie w jednym miejscu i czasie wielu podmiotów zainteresowanych wsparciem i rozwojem przedsiębiorczości

Business Link Szczecin oficjalnie otwarty!

Business Link
Tidio ‒ startup zajmujący się tworzeniem oprogramowania typu Saas został wyselekcjonowany do udziału w trzytygodniowym wyjeździe do Doliny Krzemowej. Będzie to pierwsza firma ze szczecińskiego Business Link, która wyjedzie ze swoim pomysłem biznesowym do mekki startupów. Konferencja regionalna - Business Mixer po raz pierwszy w Szczecinie połączyła środowisko młodych przedsiębiorców ze światem biznesu.

AIP Business Link wybrał na swoją siedzibę budynek LaStadia Office. Docelowo szczeciński oddział firmy ma w planach wsparcie rozwoju 120 innowacyjnych startupów. Październikowa konferencja regionalna stanowi oficjalną inaugurację działalności AIP Business Link Szczecin, czyli kolejnego innowacyjnego akceleratora rozwoju biznesu.

Na konferencji otwierającej filię w roli gościa specjalnego wystąpił Maciej Kawulski- współzałożyciel Federacji KSW. Na spotkaniu obecny był również prezes Polski Przedsiębiorczej, Dariusz Żuk. Gość specjalny opowiedział o swoich lepszych i gorszych doświadczeniach biznesowych, odpowiedział również na pytania zgromadzonych gości. Następnie przeanalizował prezentacje firm: Tidio, WellServed oraz Crowdmade.it (powered by Wspieram.to)

Zwycięska firma Tidio zajmuje się tworzeniem i rozwojem oprogramowaania typu Saas (Software as a Service). W swojej ofercie posiadają rozwiązanie live-chat (Tidio Chat). Produkt ten pozwala na uzyskanie kompletnej listy użytkowników aktualnie odwiedzających stronę oraz informacji, która zakładka cieszy się największym zainteresowaniem, poprzez ukazanie czasu jej przeglądania przez użytkownika. Tidio Chat umożliwia również bezpośrednią komunikację z konsumentem w trakcie jego wizyty na witrynie. W AIP Business Link Szczecin firma Tildo będzie miała możliwość dalszego rozwoju swojego produktu dzięki unikalnemu programu akceleracyjnemu.


Startupy z Business Link walczyły o udział w trzytygodniowym programie akceleracyjnym READY to GO w Dolinie Krzemowej. Wyjazd to okazja do zaprezentowania swojego pomysłu przed inwestorami oraz skonfrontowania go z rynkiem i konkurencją za granicą. Dzięki programowi przedsiębiorcy otrzymują również szansę dopracowania modelu biznesowego, co w efekcie owocuje wprowadzeniem biznesu na kolejny etap rozwoju. Proces ten stymulują także organizowane wydarzenia networkingowe oraz sesje pitchingowe, które pozwalają na zdobycie wiedzy niezbędnej do rozwoju.

Konferencja regionalna otwarcia AIP Business Link Szczecin – „Business Mixer” jest częścią realizacji projektu PO IG 5.2 „Droga do Polski Przedsiębiorczej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Szczegóły dotyczące BL Szczecin: www.blszczecin.przedsiebiorca.pl

Business Link to sieć innowacyjnych akceleratorów biznesu stworzonych w ramach projektu projektu PO IG 5.2 „Droga do Polski Przedsiębiorczej”, która opiera się na zrównoważonym programie rozwoju w dążenia do sukcesu ogólnopolskiego i globalnego. Celem tej platformy rozwoju biznesu jest zapewnienie rozwijającym się firmom możliwości akceleracji. Business Link wspiera także relacje B2B i networking. Szczegóły dotyczące Business Link www.bl.przedsiebiorca.pl

Trwa ładowanie komentarzy...