O autorze
Grow Up Start Up ma na celu promocję oraz wsparcie rozwoju przedsiębiorczości młodych oraz integrację środowisk działających na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. Dodatkowo jednym z głównych zadań projektu jest kompleksowa edukacja, wspieranie i promowanie przedsiębiorczości absolwentów uczelni wyższych. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych form przekazu i komunikacji projekt prowadzi do większej integracji środowisk startupowych, co pozwolą na dynamiczny rozwój mikro – przedsiębiorczości i sektora MŚP w Polsce i Europie. Ważnym elementem przekazywania wiedzy osobom, do których projekt jest skierowany, jest połączenie edukacji wraz z praktyczną wiedzą wykorzystywaną w prowadzeniu własnych działalności. Dzięki innowacyjnemu sposobowi zastosowanemu do realizacji tych założeń, możliwe jest zebranie w jednym miejscu i czasie wielu podmiotów zainteresowanych wsparciem i rozwojem przedsiębiorczości

Oficjalne otwarcie AIP Business Link Szczecin

logo
logo Busienss Link
W czwartek 23 października Zachodniopomorskie oficjalnie zyska nowy akcelerator rozwoju biznesu. Podczas spotkania Business Mixer uroczyście otworzymy AIP Business Link Szczecin.

AIP Business Link wybrał na swoją siedzibę budynek Lastadia Office. Docelowo szczeciński oddział firmy ma w planach wsparcie rozwoju 120 innowacyjnych startupów. Październikowa konferencja regionalna stanowi oficjalną inaugurację działalności AIP Business Link Szczecin, czyli jednej z 8 lokalizacji innowacyjnego akceleratora rozwoju biznesu. AIP Business Link Szczecin będzie kolejną po Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu, Katowicach oficjalnie otwartą lokalizacją sieci.

Jak zaznacza Konrad Gaweł, Manager Business Link Szczecin, Business Link daje też coś wyjątkowego. Tu na jednej przestrzeni spotykają się osoby z pomysłami na biznes, startupy pracujące nad innowacyjnymi projektami oraz inwestorzy. Powstaje dzięki temu biznesowa społeczność, która współpracując tworzy unikalną wartość. Dodając do tego największe marki wspierające startup, tworzymy najlepszy program akceleracji Takich miejsc brakowało w Szczecinie, w naszym regionie. Wierzę, że Business Link stanie się prawdziwą kuźnią biznesowych talentów i pozwoli szczecińskim startupom pracować na swój globalny sukces – mówi Gaweł. Business Link realizuje swoją misję przy użyciu różnego rodzaju narzędzi. Jednym z podstawowych i jednocześnie najciekawszych jest cykliczny Business Mixer, który zapewnia startupom możliwości networkingowania, a jak wiadomo sieć kontaktów jest jednym z najważniejszych zasobów każdego businessmana.

Konferencję uroczyście otworzy Prezes Polski Przedsiębiorczej, Dariusz Żuk. Gościem specjalnym, Guru Biznesu będzie Maciej Kawulski- współtwórca Federacji KSW, największej w Europie Federacji Mieszanych Sztuk Walki. Gość specjalny opowie o swoich doświadczeniach biznesowych i praktycznych aspektach funkcjonowania przedsiębiorców ramach AIP Business Link, odpowie również na pytania zgromadzonych gości. Następnie ekspert przeanalizuje prezentacje trzech firm z ekosystemu AIP Business Link, które rywalizować będą o nominację do tytułu Startupu Roku. Spośród nich wyłoni najlepszą, która otrzyma możliwość udziału w zagranicznym programie Ready To Go.Konferencja regionalna otwarcia AIP Business Link Szczecin – „Business Mixer” jest częścią realizacji projektu PO IG 5.2 „Droga do Polski Przedsiębiorczej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Kontakt dla mediów: Kuba Wronkowski kuba.wronkowski@przedsiebiorca.pl

Trwa ładowanie komentarzy...